Kurs i å skrive for web
Åtte webredaktører hos Fylkesmannen i Buskerud fikk inspirasjon og motivasjon til å gjøre komplekse saker mer tilgjengelig for brukerne.
Kundens utfordring
Fylkesmannen i Buskerud jobber med saker som spenner over mange fagfelt. De fleste sakene er komplekse og kan være vanskelige å forstå. Hvilke av disse sakene skal legges ut på nettsidene, og hvordan?
Dette gjorde vi
Kurset i å skrive for web tar for seg disse temaene:
- Hva kjennetegner web som medium?
- Hva gjør et nettsted brukervennlig?
- Hva er nyttig innhold?
- Språk- og skrivetips?
- Bruk av bilder på web
- Lover og regler
I tillegg til å presentere “beste praksis” innenfor nettskriving fikk deltagerne også praktiske råd innenfor de rammene Fylkesmannen har; økonomiske, tekniske og med hensyn til kapasitet. Deltagerne fikk også prøve seg på praktiske skriveoppgaver.
Merverdi for kunden
Deltagerne på kurset fikk økt bevissthet om å skrive for brukerne og ikke andre fagfolk. De fikk også inspirasjon til å tenke gjennom hvilke oppgaver brukerne ønsker å løse når de besøker Fylkesmannens nettsider.
Kontakt oss
Birgitte Gransæther
Kommunikasjonsrådgiver og tekstarbeider
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
958 86 847
Solveig Irgens
Kommunikasjonsrådgiver
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
934 01 781


